زندگی نامه

روزبه زرعی در پاییز سال 1366 در تهران به دیده جهان گشود.هنگامی که استعداد هنری وی در زمینه نقاشی آشکار شد ، از همان سنین کودکی به یادگیری جدی نقاشی ، خوشنویسی و موسیقی پرداخت. وی آموزش موسیقی را با آموختن دف و تنبک آغاز نمود و پس از تسلط بر سازها و ریتم های ایرانی ، به یادگیری سازهای کوبه ای سایر نقاط دنیا از قبیل کوبه ای های لاتین ، آفریقایی ، هندی  و خاورمیانه ای پرداخت.
او از محضر استادانی همچون : بیژن کامکار(دف). محمد اسماعیلی و نوید افقه (تنبک). دکتر کیوان پهلوان (دایره) وحید اسدالهی ( نقاره آذری) علی اصغر صادق منش و حمدی آکاتای ( داربوکا و ریک) ایثار یاور و مسعود حمیدی ( طبلا) امین بدیعی و علیرضا طباطبایی ( درامز) داور شروعی ،همایون نصیری ، اشتفان ماس و مایکل میراندا (لاتین پرکاشن)  حکیم لودین (کانجیرا و فرم درام)  و…بهره مند شده است. وی علاوه بر اینکه بسیاری از سازهای کوبه ای  را به صورت خود آموز فراگرفته ، برای ارتقای دانش موسیقیایی به نوازندگی تار و سه تار مشغول شده و دوره های تئوری ، ساز شناسی و سلفژ را نیز گذرانده است.وی از سال 1382 به طور رسمی به تدریس موسیقی پرداخت و دارای درجه هنری و گواهی صلاحیت تدریس از دفتر گسترش فعالیت های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.وی همچنین جز هنرمندان ثبت شده در خانه موسیقی ایران است و همکاری بسیاری با شبکه های صدا و سیما داشته است.

زرعی سبک و نگرش و تکنیک منحصر بفردی در نوازندگی سازهای کوبه ای دارد و جز محدود افرادی است که در ایران، نوازندگی در اکثر سبک های موسیقی را از جمله : لاتین . جز . پاپ . مدرن . سنتی و تلفیقی . تجربه کرده است و به طور ویژه در زمینه فرم درام های سایر نقاط جهان بسیار فعالیت نموده است. و در همین راستا گروه کوبه ای هیاهو را  از شاگردان خود تشکیل داده است. وی از مئاسسین آکادمی تخصصی ریتم در تهران می باشد و به فعالیت هایی از قبیل برگزاری کنسرت های پژوهشی ، تشکیل دوره های تخصصی موسیقی و برگزاری ورک شاپ ها و مسترکلاس ها مشغول است. وی همچنین به تدوین متود آموزشی جدیدی برای کودکان و بزرگسالان پرداخته است و سالها تجربه ی کار تخصصی با گروه کودکان را دارد.

از جمله تجربیات اجرایی موسیقی وی می توان به همکاری با خوانندگان سرشناسی همچون: سالار عقیلی ، محمد معتمدی ،وحید تاج ، نادر گلچین ، فاضل جمشیدی، رسول نجفیان،حجت اشرف زاده، روزبه نعمت الهی، فرمان فتحعلیان، هژیر مهر افروز ، بیداد و …وگروه های موسیقی همچون : راز و نیاز. سروشان ، برف ، ارکستر بزرگ کوبان، نوای هاتف ،مکنون ، شاهو ، حرکت نو، سروش مولانا و…اشاره کرد.وی همچنین در ضبط آلبوم های مختلف موسیقی مشارکت داشته و هم اکنون در حال ضبط پروژه ی آلبوم خود می باشد که اولین قطعه از این مجموعه با نام نخستین باران پاییز در دسترس عموم قرارگرفته است.زرعی دارای درجه تحصیلی کارشناسی ارشد معماری می باشد و موضوع پایان نامه ی وی ارتباط معماری و موسیقی بوده است که با راهنمایی پروفسور سیمون آیوازیان انجام گرفت و موفق به کسب نمره کامل شد. او در زمینه معماری نیز فعالیت های اجرایی و آموزشی بسیاری انجام داده و از جمله محققین و نگارندگان مقالات علمی – پژوهشی بینارشته ای در زمینه های : ریتمولوژی ، ارتباط هنر ها و فلسفه ی هنر است که اکثرآنها در نشریات معتبر داخل و خارج از کشور به چاپ رسیده اند. وی همچنین عضو عالی انجمن پژوهشگران جوان می باشد و علاوه بر دریافت جوایز گوناگون از جشنواره های موسیقی و معماری ، در سال 2013 از جانب شهرداری تهران به عنوان فرهیخته ی هنری سال مورد تقدیر قرار گرفت.